Aktuality

Päť rokov jazdenia počas ktorých získal štyri tituly Majstra Slovenska v triede N-2000 a tri tituly Vicemajstra v skupine N mu priniesli veľa skúseností a zážitkov. Na konci tejto sezóny sa rozhodol dať produkčným automobilom zbohom a vydať sa na boj v skupine tých najupravovanejších áut- E1. Reč je o zástupcovi Strong Racing Team, Bohumírovi Čambálikovi, alias Čambovi.

Keď Čambo prišiel minulý rok kvôli pár bodom o titul, bol rozhodnutý, že táto sezóna bude iná a dá do nej všetko. Že sa snaží byť tým najlepším bolo vidno od úvodných podujatí, na ktorých jazdil často ozaj na hrane. Na Jahodnej sa objavil jeho najväčší súper Vlado Hudy, no technika mu nedala šancu skúsiť Bratislavčana poraziť. Sezóna sa tak krátila, súperi neprichádzali a jeho náskok sa zvyšoval. Po niekoľkých ziskoch maximálneho počtu bodov mu patril titul v triede. Už v priebehu roka sa jeho Peugeot 306 S16 však objavil v inzercii. Čambo sa netajil tým, že plánuje zmenu, pretože jeho aktuálna trieda N-2000 sa vyprázdnila a nebolo s kým súperiť. Nikto však netušil o akú zmenu ide. Keď sa však v polovici septembra objavili na internete fotky nového Peugeota 207, prekvapenie bolo prezradené.

 

Pekný súboj sa odohrával aj v triede do 1600 ccm, kde medzi sebou súperili Koleno st., Gróf a Drahoňovský. Aj keď v tréningoch si svoje pozície menili, sobotňajším víťazom sa napokon stal Marian Gróf na Suzuki Swift. Nedeľa bola však úplne iná. Na Kolenovej Škodovke to nevydržala spojka a na Swifte zas motor. Prvé miesto teda pre seba prvýraz v sezóne uchmatol Lumpi, ako zvyknú prezývať Ľuba Drahoňovského jazdiaceho na Škoda Felicia. Keďže pretekov sa opäť nezúčastnil Jaro Homola, body si na svoj účet pripísali ostatní a jasným majstrom je už v tejto chvíli Marian Gróf. Na druhé miesto za ňho sa priebežne posunul nedeľňajší víťaz.

TOPlist